پایگاه اطلاع رسانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی


اخبار
جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٣٥٦٣٤ تاریخ انتشار خبر : 1396/11/25
حجت الاسلام والمسلمین در گفتگو با خبرگزاری ایکنا (آذربایجان شرقی)
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان در گفتگو با خبرگزاری ایکنا: در تهاجم فرهنگی، بعضی از افراد درد را استقبال می کنند

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان: در تهاجم فرهنگی، بعضی از افراد درد را استقبال می کنند
حجت‌الاسلام  جلیلی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان در گفت‌ و گو با ایکنا اظهار کرد: در تهاجم نظامی، همه درد را حس کردند. درد دین، درد خاک و ناموس، درد میهن و همه گفتند: لبیک؛ اما در تهاجم فرهنگی، بعضی از افراد نه تنها درد را احساس نمی کنند، بلکه درد را استقبال می کنند و به جای تهاجم فرهنگی بحث تعامل فرهنگی، را مطرح می کنند.


وی دفاع از فرهنگ را برهمه واجب دانست و افزود: دستاوردهای مادی و معنوی در هرجامعه را  فرهنگ می دانیم و دفاع از این فرهنگ بر همه واجب است.
وی با استناد به آیه ۶ سوره تحریم خاطرنشان کرد: در این آیه می خوانیم: اى كسانى كه ايمان آورده ايد خودتان و كسانتان را از آتشى كه سوخت آن مردم و سنگهاست حفظ كنيد بر آن آتش، فرشتگانى خشن و سختگير گمارده شده اند از آنچه خدا به آنان دستور داده سرپيچى نمى كنند و آنچه را كه مامورند انجام مى دهند.
حجت الاسلام جلیلی ادامه داد: تقویت باورهای دینی و پی ریزی بینشی درست در زمینه تعالیم دینی و سیاست می تواند چون سنگری نفوذناپذیر مردم را در برابر بمب باران فرهنگی دشمن محافظت نماید و سود جویان غرب را ناکام و ناامید سازد و مردم را به جهت گیری صحیح رفتاری رهنمون شود و از کژروی و ناهنجاری ها باز دارد.


مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان از لزوم آشنایی با مظاهر تهاجم فرهنگی دشمن گفت و تاکید کرد: تهاجمات فرهنگی با نظر بر اینکه اساس رفتار و اندیشه هر ملتی را هدف قرار داده خطرناکتر بوده زیرا ملتی که از نظر فرهنگی، جیره خوار ملتی دیگر باشد صد در صد از نظر نظامی، سیاسی، اقتصادی نیز جیره خوار همان ملت خواهد شد، پس مهم ترین وظیفه ما شناخت فرهنگ مذهبی، ملی، منطقه‌مان است تا با مظاهر تهاجم فرهنگی دشمن آشنا شویم و به حراست از فرهنگ خودمان بپردازیم که در این صورت اگر کار از کار بگذرد و ما دیر متوجه باشیم، نوشداروی بعد از مرگ سهراب خواهد شده و بیش از حسرت خوردن نخواهد داشت.

[]

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1396/11/25

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان در گفتگو با خبرگزاری ایکنا: در تهاجم فرهنگی، بعضی از افراد درد را استقبال می کنند


خروج

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری در دانشگاه ما می باشد